Україні необхідно взяти на озброєння американські F-15 та F-16, – Чалий

Україні необхідно взяти на озброєння американські F-15 та F-16, – Чалий
Україні необхідно взяти на озброєння американські F-15 та F-16, – Чалий

Для дієвого захисту від можливих нових ударів з боку РФ необхідно вже зараз осучаснити українську ППО та ВПС та пропрацювати послідовність рішень в разі повітряної загрози.

Про це заступник голови Адміністрації президента у 2014-15 роках, посол України у США у 2015-19 роках Валерій Чалий розповів на Еспресо.TV.

“Миттєве реагування на повномасштабний конфлікт потребує не тільки санкційних і міжнародних норм, але й дій. Треба готуватися закрити небо над Україною, тому що Росія може просунутися тільки в разі застосування авіації. Безпосередньо вже зараз треба думати над цим моментом”, – наголосив дипломат.

Також потребує переоснащення українська військова авіація та система ППО.

“Я вважаю, що це зараз треба ставити на порядок денний. В Америці звучать заклики і в т.ч. моїх друзів, які працюють в цьому секторі. Вони пропонують надати по лендлізу, так би мовити, Україні винищувачі, які могли б не то що там створювати загрозу Росії, ні, просто замінити той парк, який у нас застарів, який треба виводити з використання. Мова йде про літаки Су-24, Су-25, МіГ-29. Очевидно, F-15, F-16 чи їх аналоги могли б бути корисними”, – пояснив Валерій Чалий.

Разом з тим, за его словами, Україна потребує нових літаків дозаправлення та систем радіолокації.

“Вони (радіолокаційні станції – ред.) нам потрібні вже зараз… Це фіксація. Це не для того, щоб когось відразу бити. Ні, це фіксувати (дії росіян у небі – ред.), Це оборонятись”, – зазначив Чалий.


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/450590-ukrajini_neobhidno_vzjati_na_ozbrojennja_amerikansjki_f-15_ta_f-16__chalij”